Jak mít co nejlepší fotky ze svatebních příprav

Během plánování může focení svatebních příprav vypadat jednoduše. Není to ale úplně tak. Pokazit se může hned několik důležitých věcí. V tomto článku se dozvíte 3 tipy, jak se vyhnout problémům a jak mít z příprav ty nejlepší fotky.

#1 Foťte se až na konci příprav

Svatební přípravy trvají dlouho. Často přes dvě hodiny. Proto není potřeba fotit hned od začátku. Nejlepší je, se s fotografem domluvit, aby na místo přijel někdy v polovině příprav. Bude mít dost času nafotit nevěstu, ženicha i dění okolo. Na fotkách stejně vypadá každý nejlépe na konci příprav.

Poté co budete nachystaní, doporučuji vyfotit (nejlépe venku) několik samostatných portrétů nevěsty i ženicha. V tu chvíli jste nejvíce upravení, a ještě se nemusíte věnovat hostům. Lepší příležitost není.

Nevěsta se připravuje na svatbu | svatební přípravy

#2 Nechte fotografa fotit i ženicha

Na svatbách se mi často stává, že se ženich nechce během příprav fotit. V galerii potom chybí ženichova strana svatebního příběhu, a to je podle mě velká škoda. Zvlášť pokud se nechce fotit, protože je z focení nervózní. Jestli máte na svatbě fotografa, kterému jde o emoce a příběh, nebude vás nutit do umělých póz, ale zachytí, co se skutečně děje. A stres zmizí společně s pózami.

focení svatební přípravy ženich | svatební fotograf Kocanda Kravsko
focení svatební přípravy ženich | svatební fotograf Kocanda Kravsko

#3 Vyberte na svatební přípravy vhodnou místnost

Při výběru místnosti na svatební přípravy je důležité dbát na tři kritéria.

Dostatečný prostor

Během příprav většinou nejste sami. V místnosti je kosmetička, kadeřnice, družičky, fotograf a občas i někdo další. To je velká skupina lidí. Když se namačkáte do malé místnosti, kde se sotva pohnete, fotky tomu budou odpovídat. Pokud vám záleží na fotografiích, je potřeba dát fotografovi prostor na práci. Čím větší místnost tím lepší 😊. Není nutné pronajímat stadión, ale prostorný apartmán je ideální.

Svatební přípravy nevěsta svatba Orlické hory
Svatební přípravy nevěsta svatba Orlické hory

Dostatek světla

Pokud si z celého článku nevezmete nic jiného, toto si zapamatujte. Dostatek přirozeného (ne umělého) světla je pro fotografa extrémně důležitý. Bez něho je focení příprav velmi obtížné a na fotkách je to vždy poznat.

Proto vyberte místnost, která má co nejvíce oken a kde není potřeba rozsvěcovat umělé osvětlení. Věřte mi, že se vám to vyplatí.

Barva stěn

Máte vybraný prostorný a prosvětlený pokoj. Na co si ještě dát pozor? Odpověď je jednoduchá. Na sytě barevné stěny. Ty totiž odrážejí světlo a na fotkách tak můžou mít vaše šaty třeba nádech do červena. A to nikdo nechce. Proto doporučuju, aby stěny byly vždy bílé nebo aspoň světlé (případně úplně černé).

svatební přípravy nevěsta Kocanda Kravsko | svatební fotograf
svatební přípravy nevěsta Kocanda Kravsko | svatební fotograf

Závěr

Tak už víte jak na dokonalé fotky ze svatebních příprav. Určitě ale nevíte jak na focení skupinek.

další

Útěk na Island