A jak svatební hosty zabavit? Není nutné být středem pozornosti ani hrát trapné společné hry. Stačí nachystat program, kterým se hosté zabaví sami, nebo je zabaví někdo další. A přesně v tom vám poradí tyto tipy:

1. „Sportovní“ aktivity

Nachystejte po svatebním místě různé aktivity, kterými se můžou svatební hosté zabavit. Ať už půjde o cornhole, ruské kuželky, kroket, discgolf nebo šachy, hosté se rozhodně nebudou nudit. A pokud se cítíte hodně sportovně, můžete to posunout dále. Například můj kamarád na svou svatbu chystá lezeckou stěnu.

2. Využijte místní zajímavosti

Máte svatbu kousek od stájí? Uspořádejte projížďka na koni. Jste na golfovém hřišti? Uspořádejte puttovací turnaj. Máte poblíž vodní plochu? Vyplujte na lodičkách.

3. Degustace organizované i neorganizované

Připravte pro své hosty ochutnávku vína, whisky nebo čehokoliv jiného (třeba i degustační menu k hostině) a uvidíte, že není snazší způsob, jak je zabavit. Zvlášť když využijete služeb odborníků. Taková degustace vína s profesionálním vinařem se rázem stává zážitkem. Je ale nutné podotknout, že je vhodná spíše na menší svatby.

Jak zabavit svatebčany | svatební fotograf Brno | ochutnávka vína svatba

4. Losovačka – seznámení u drinku

Tato aktivita je vhodná spíše pro větší svatby, kde se rodiny navzájem příliš neznají. Každý si vylosuje náhodného svatebčana, musí ho pozvat na drink a seznámit se. Ideální na rozproudění svatební oslavy.

Jak zabavit svatebčany | svatební fotograf Brno

5. Fotokoutek

Je to sice klasika, ale zmínit ho musím. Ať s obsluhou nebo s polaroidem (s tím je možná větší zábava), vznikne spousta vtipných fotek a snad i vzpomínek.

6. Svatební vzkazy

Dejte hostům možnost vám napsat nějaký hezký vzkaz a hodit ho do krabičky. Hosty to na chvíli zabaví a pro vás to bude hezké počtení na svatební cestu :).

7. Raut ve správný čas

Raut mít asi budete, že? Důležité je ho správně načasovat. Během dne se musíte jít fotit a zmizet tak ze svatební oslavy. To může způsobit, že se hosté budou nudit. Když půjdete během rautu, věřte mi, že si na vás nikdo ani nevzpomene.

8. Hry pro svatebčany

Kvízy, hádanky, soutěže – v provedení se kreativitě meze nekladou. Třeba kvíz „jak dobře znáte novomanžele“, třeba závod kdo nejrychleji vypije pivo na ex nebo taky soutěž kdo nejlépe nakreslí nevěstu. Turnaj v beerpongu taky není špatný nápad.

Ideální je, když hry připraví někdo z kamarádů. Nebudete mít starosti a víc si to užijete.

Jak zabavit hosty na svatbě | svatební hry

9. Dětský koutek

Pokud bude na vaší svatbě hodně dětí, je to nutnost. Nachystejte dětský koutek s hračkami, omalovánkami a uvidíte, jak budou malí hosté šťastní.

10. Dobrý DJ

Zvládli jste zabavit všechny svatební hosty po celý den? Skvělé, zbývá ale ještě party. Když vyberete správného DJ, nudit se rozhodně nebudete. Kvalitní DJ dokáže rozpoutat takovou zábavu, že i vaše babičky budou ještě měsíc vzpomínat. A jestli budete DJ hledat, doporučuju kouknout na tyto stránky nebo sem.

DJ na svatbě | svatební fotograf Brno
svatební zábava | Kocanda Kravsko

Závěr

Svatební den je dlouhý, proto doporučuji program opravdu nepodceňovat. Když se na své svatební hosty dobře nachystáte, odměnou vám bude nejlepší den vašeho života. Tak si to dobře promyslete.

A potom si můžete přečíst jak naplánovat svatební harmonogram.