Nejlepší svatební místa Morava

Obsah - místa pro svatbu na Moravě

  1. Svatební místa Jižní Morava
  2. Svatební místa Brno a okolí, Moravský kras
  3. Svatební místa Olomouc a okolí
  4. Svatební místa Morava (Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín)
  5. Svatební místa Beskydy

Svatební místa Jižní Morava

Kocanda Kravsko

Pokud máte rádi industriální styl, Kocandu Kravsko si zamilujete. Původně zájezdní hostinec, rozšířený o průmyslový areál má naprosto jedinečný vzhled a atmosféru, která snoubí původní středověké a industriální prvky. Skvělý servis a catering, který provozovatelé poskytují je třešničkou na dortu (zařídí vám vše kromě oddávajícího).

Není divu, že je Kocanda jedno z nejoblíbenějších svatebních míst na Jižní Moravě.

Kocanda nabízí dva prostory pro Vaši svatbu – barokní sál s maximální kapacitou 100 svatebních hostů a industriální sál, který pojme i 120 osob. Ubytovací prostory jsou dostatečné i pro ty největší svatby, Kocanda pojme přes 180 ubytovaných hostů.

Kocandu Kravsko najdete na Jižní Moravě u malé vesnice Kravsko, kousek od Znojma.

Inspirujte se svatbou Romana a Jany, kterou najdete zde.

Webové stránky: https://www.kocandakravsko.cz/

Stodola Suška

Svatební stodoly jsou v posledních letech velmi populární a rostou po jako houby po dešti. Tato se ale svým vzhledem a atmosférou naprosto vymyká.

Stodola je zrekonstruována v industriálním duchu, s velikými okny, odhalenými cihlovými zdmi a vysokým dřevěným krovem. Stodola Suška je zaslouženě nejvíce populárním místem pro svatbu na Jižní Moravě.

Co se týče zařizování svatby, zajistí vám vše kromě oddávajícího. V areálu stodoly je prostor i pro svatební obřad. Kapacita pro obřad a hostinu je přes 140 hostů.

Stodolu Suška provozuje stejný tým jako Kocandu Kravsko, která leží o 2 km vedle a ubytování je tak zařízeno tam (tedy kapacita přes 180 ubytovaných hostů).

Webové stránky: https://www.stodola-suska.cz/

Vinařství Obelisk

Ke svatbě na Jižní Moravě víno tak nějak patří. A ve Vinařství Obelisk je to kombinace naprosto dokonalá. Vinařství je postaveno v moderním, elegantním stylu a je dokonale zasazeno do krajiny uprostřed vinic. V podzemním patře se ukrývá vinařský provoz a nad ním najdete prosklené prostory vinařství, s výhledem do okolních vinic.

Vinařství Obelisk pojme až 150 osob a nabízí 4 dvojlůžkové pokoje. Samozřejmě nabízí i degustace a občerstvení na míru. Vinařství také disponuje vlastním svatebním koordinátorem, takže vám pomohou s výběrem všech dalších svatebních služeb.

Vinařství Obelisk se nachází na kraji obce Valtice na Jižní Moravě, kousek od nádherné Kolonády na Reistně a Pálavy, takže o krásná místa na svatební focení nouzi mít nebudete.

Webové stránky: https://www.vinarstviobelisk.cz/

svatba jižní morava vinařství obelisk
Fotografie Vinařství Obelisk od mého kolegy a kamaráda Matouše Coufala

Penzion Pastuška

Jižní Morava nejsou pouze moderní velká vinařství, ale i místa s tradiční atmosférou. Krásný příklad je Penzion Pastuška. Zrekonstruované venkovské stavení s uzavřenou zahradou, dvěma vinnými sklípky a restaurací.

Pastušku najdete ve vesnici Brod nad Dyjí, kousek od nádrže Vodní Mlýny v oblasti Pálavy. Jak už asi tušíte, majitelé jsou vinaři a rádi pro vaši svatbu připraví degustaci nebo jiné vinařské aktivity.

Penzion Pastuška pojme 80 svatebních hostů, v případě chladného počasí 50 hostů ve vnitřních prostorách. Nabízí také ubytování v 9 pokojích nebo apartmánech, s celkovou kapacitou 29 osob.

Inspirujte se svatbou Moniky a Romana, kterou najdete zde.

Webové stránky: https://pastuska.cz/

Vinařství Sonberk

O tomto vinařství už jste někdy asi slyšeli. A není divu. Vinařství Sonberk dělá výborná vína a zároveň sídlí na fantastickém místě. Na kopci u vesnice Popice, s dokonalým výhledem na blízkou Pálavu a okolní vinice. Pokud uspořádáte svůj den zde, budete mít svatbu s nejhezčím výhledem na Jižní Moravě.

Kromě skvělé lokace se Vinařství Sonberk pyšní i promyšlenou moderní architekturou. Budova vinařství přirozeně zdálky zapadá do okolí, teprve zblízka poznáte, jaká je to elegantní a moderní stavba. A mimochodem, díky prosklenému čelu budovy můžete sledovat kultovní obrysy Pálavy i během svatební hostiny.

Kapacita Vinařství Sonberk je 80 hostů ve vnitřních prostorách. Pokud se ale svatba odehrává venku, není počet hostů nijak omezen. Spolupracují také se svatební koordinátorkou, která vám může pomoct s plánováním.

Jedinou nevýhodou může být, že vinařství neposkytuje ubytování. V okolí naštěstí najdete spoustu hotelů a penzionů, které bez problémů ubytují veškeré svatební hosty.

Webové stránky: https://www.sonberk.cz/

Samota Karlov

Jižní Morava je na nádherná svatební místa štědrá. A zvlášť jimi nešetřila v Dolních Kounicích, kousek od Brna. U nich najdete dvě (občas zaměňovaná) místa pro dokonalou svatbu. Jedno z nich je Samota Karlov a druhé Stodola v meruňkovém sadu, o které píšu níže.

Samota Karlov vznikla rekonstrukcí rozsáhlého selského stavení se stodolou. Hned u areálu se navíc nachází meruňkový sad, kde probíhají svatební obřady, a vinice. Díky svému odlehlému umístění zde navíc není problém s hlukem, což je velká výhoda.

Kromě příjemného areálu je plusem i nádherná příroda a místa v okolí. V Dolních Kounicích se nachází trosky kláštera Rosa Coeli, kde můžete vyfotit svatební fotky s atmosférou.

Kapacita stodoly na svatební hostinu je až 100 hostů a k ubytování je nachystáno 32 lůžek.

Nemají web ani Facebook. Kontakt na majitele se dá najít v diskuzi na Beremese.cz.

Stodola v meruňkovém sadu

Stodolu v meruňkovém sadu najdete na samotě u Dolních Kounic (nejbližší budova je Samota Karlov viz výše). Svatební stodola je postavena v rustikálním stylu, s použitím světlého dřeva a odhalených cihel. Součástí pozemku stodoly je i meruňkový sad, na jehož okraji se většinou konají svatební obřady. V okolí najdete nádhernou přírodu a místa na focení viz Samota Karlov výše. Jedinou nevýhodou Stodoly v meruňkovém sadu je nemožnost ubytování na místě.

Nemají webové stránky, pouze Facebook.

Svatební místa Brno a okolí, Moravský kras

Statek Samsara

Pokud hledáte svatební místo v nádherné přírodě, nedaleko od Brna, je toto místo naprostá výhra. Statek Samsara je schovaný v kopcích u Blanska, s nádherným výhledem do údolí. A slovo statek v názvu není jen tak, v okolí penzionu se za ohradou prohání kozy, ovce a také lamy.

Původní statek je zrekonstruovaný a spojuje inspiraci horskými chatami s moderním designem. Nechybí ani wellness. Třešničkou na dortu je dokonale umístěná terasa, na které můžete během svatby sledovat západ slunce v údolí pod vámi.

Výborná gastronomie je samozřejmostí, na tu si tady potrpí. Ubytovací kapacity jsou vhodné spíše pro střední svatby, penzion nabízí ubytování až pro 28 osob.

Díky výborné poloze v přírodě, je možné mít svatební obřad hned vedle statku, v nádherném sadu. A na focení novomanželů nemusíte o nic dál.

Inspirujte se svatbou Honzy s Luckou, kterou najdete zde.

Webové stránky: https://www.stateksamsara.cz/

Penzion Kůlna

Penzion Kůlna leží v srdci Moravského krasu, obklopen lesy a odlehlý od okolní civilizace. Při svatbě si tak užijete naprostý klid (bez omezení hluku při svatební párty) v nedaleké vzdálenosti od Blanska nebo Brna.

Penzion Kůlna vznikl rekonstrukcí stavení lesních dělníků v čistém skandinávské stylu. A les hraje v architektonickém zpracování budovy velkou roli – ze dřeva je zhotovena celá fasáda.

V penzionu uspořádáte svatbu až pro 80 osob. Ubytování nabízí v osmi tematických pokojích, s kapacitou 27 lůžek. Samozřejmě zde výborně vaří a svatební catering vám rádi nachystají.

Webové stránky: https://kulna-jedovnice.cz/

Inspirujte se svatbou Evy a Zdeňka, kterou najdete zde.

Stodola Rudice

Velký statek se zahradou a tradiční atmosférou. Taková je svatební Stodola Rudice. Najdete ji ve vesnici Rudice, kousek od Blanska a Brna, uprostřed Moravského krasu.

Kromě hlavní budovy se v areálu nachází i stodola, louka, bazén, vinný sklep a zastřešené atrium. Areál je skutečně rozsáhlý, takže zde můžete bez problému uspořádat i větší svatbu. Stodola Rudice také nabízí ubytování v 5 ložnicích, s kapacitou až 20 lůžek.

Jedinou nevýhodou může být umístění ve vesnici, kvůli kterému musíte ve 22 hodin přesunout hudbu dovnitř.

Webové stránky: https://www.stodolarudice.cz/

Kamjinam

Pokud chcete svoji svatbu uspořádat v Brně, je areál restaurace Kamjinam ideální místo. Najdete ho na okraji Brna, v městské části Bystrc.

Celý uzavřený areál je postaven v moderním stylu a dominují mu dřevěné prvky. Venku najdete také nádherně nasvícené místo pro tanec a velkou pergolu, pod kterou se v případě špatného počasí můžete schovat. Velkou výhodou Kamjinam je gastronomie, kterou mají opravdu na úrovni.

Venkovní kapacita Kamjinam je 110 svatebních hostů. Pokud byste využili pouze vnitřní prostory, je kapacita omezena na 40 osob.

Inspirujte se svatbou Kamila a Zuzany, kterou najdete zde.

Webové stránky: https://www.kamjinam.cz/

Svatební místa Olomouc a okolí

Náš Mlýn

Tohle svatební místo na samotě, kousek od Olomouce, je opravdu jedinečné. Hlavním konceptem je propojení přírody a architektury. Původní mlýn majitelé zrekonstruovali a rozšířili, za použití přírodních, a především dřevěných materiálů. Má to prostě atmosféru jako ze Skandinávie.

Motto majitelů je zpomalit, a proto prostory vždy poskytnou svatebčanům na 3 dny. Tak abyste měli čas si je užít.

Svatbu v Náš Mlýn uspořádáte bez problémů pro 80 hostů, v chladných měsících pak pro 60. K ubytování je v areálu mlýna postaveno 7 dřevěných domků, vždy pro dva hosty. Je také možné využít apartmán v hlavním domě.

Catering a svatební výzdobu Náš Mlýn nenabízí, ale rádi vám doporučí spolehlivé dodavatele z okolí.

Webové stránky: https://nasmlyn.com/

Lichtensteinská stodola

Kousek za Olomoucí, v přírodě na kraji lesa najdete svatební místo, které jako by vypadlo z pohádky. Lichtensteinská stodola byla původně součást hájenky, po rekonstrukci se z ní stalo útulné venkovské ubytování. Odhalené cihlové zdivo, dřevěné prvky a nádherná rozkvetlá zahrádka. Hned za vstupní brankou pak najdete les, kde se můžete ztratit na procházce nebo ho můžete využít na svatební focení.

Lichtensteinská stodola je vhodná pro menší svatby, vnitřní prostory pojmou okolo 30 hostů. Nabízí také ubytování pro 6 osob. A pokud budete mít zájem, majitelka vám ráda připraví i svatební dekorace na míru.

Webové stránky: https://www.lichtensteinskastodola.cz/

Svatební místa Morava (Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín)

Dvůr Honětice

Rekonstruovaná zemědělská usedlost na venkově, s toskánskou atmosférou. Penzion Dvůr Honětice svůj původ nezapře, a tak se kolem něj stále pasou ovce, koně a další zvířata. V rozsáhlém areálu najdete také přírodní koupací biotop s venkovním barem, který je naprosto ideální pro letní svatby. Třešničkou na dortu je umístění napůl cesty mezi Brnem a Zlínem.

Provozovatelé vám rádi zajistí vše potřebné pro vaši svatbu, ať je to catering, svatební výzdoba, stany nebo hudba. Při využití venkovních prostor ve Dvoře Honětice uspořádáte svatbu až pro 160 osob, v chladných měsících ve vnitřních prostorách pouze pro 36 svatebčanů.

Ubytování nabízí penzion v 5 pokojích až pro 25 osob. V případně nutnosti je možnost využít ubytování v jejich kempu (který je součástí Dvora Honětice). Ten nabízí dvě čtyřlůžkové chatky a možnost postavení stanů či karavanů.

Webové stránky: https://dvurhonetice.cz/

svatba Honětice Morava
Fotografie Dvora Honětice od mého kolegy a kamaráda Matouše Coufala

Králikův mlýn

Zrekonstruovaný mlýn se stodolou a ovocným sadem. Zní to dobře? Taky si myslím. Pokud plánujete svatbu v rustikálním stylu a hledáte místo s atmosférou, může být Králikův mlýn volba pro vás. Areál mlýna navíc leží na půl cesty mezi Vyškovem a Kroměříží, takže i z Brna je to kousek.

Králikův mlýn je vhodný i pro střední až větší svatby, jelikož pojme až 100 hostů. Místo také disponuje vlastními koordinátorkami, které mohou zařídit vše potřebné.

Nevýhodou Králikova mlýna je, že nenabízí ubytování (to by se ale od sezóny 2024 mělo změnit). Jediná možnost přespání na místě je v nádherném beduínském stanu pro dvě osoby.

Webové stránky: http://kralikuvmlyn.com/

Penzion Zikmundov

Penzion Zikmundov najdete na samotě, uprostřed hlubokých lesů v přírodním parku Chřiby, nedaleko od Uherského Hradiště. Rekonstrukcí původního statku vznikl penzion, který kombinuje původní styl a moderní minimalistický design.

Motto penzionu je zpomalit, odpojit se a užít si oázu klidu okolo. K tomu vám pomůže i venkovní bazén a sauna, kterou na Zikmundově disponují. Kromě skvělého zázemí se během svatby můžete spolehnout i na kvalitní catering, který vám rádi nachystají.

Co se týče kapacit, penzion disponuje 9 tematickými pokoji, s celkovou kapacitou 19 lůžek. Pokud by vám to nestačilo, v okolí najdete dostatek penzionů a hotelů, kde můžete zbylé svatební hosty ubytovat (a Penzion Zikmundov vám může zařídit i převoz hostů).

Webové stránky: https://zikmundov.cz/

Svatební místa Beskydy

Mezi Plůtky

Plánujete menší svatbu a chcete místo které je skutečně výjimečné? Mezi Plůtky je pro vás ideální. Tento boutique hotel najdete v Čeladné v Beskydech, uprostřed horského údolí.

Původní venkovské stavení majitelé zrekonstruovali s velkým důrazem na design a kvalitu. Najdete v něm originální pokoje, světlý interiér a výrazné dřevěné prvky. Ke stavení patří zahrada, kde se můžete vykoupat v přírodním biotopu, odpočinout si a úplně vypnout.

Hotel má i vlastního kuchaře – na svatební hostinu je tak možné připravit téměř cokoliv. Mezi Plůtky je vhodný pro malé svatby, ideálně do 20 osob. Ubytování nabízí ve 4 pokojích, až pro 10 hostů.

Webové stránky: https://www.meziplutky.cz/

Rekovice

Rekovice jsou kultovní svatební místo především kvůli zvoničce Strážkyně Beskyd, u které se konají svatební obřady. Nabízí ale mnohem víc.

Hotel Rekovice má nespornou výhodu ve svém umístění na kraji lesa, uprostřed beskydských kopců. Přírodní atmosféru dokresluje jednoduchá architektura, která spojuje světlý interiér s dřevěnými prvky a příjemnou hospodskou atmosféru s moderním přístupem.

Co se týče kapacity, hotel Rekovice je schopen pojmout až 100 svatebčanů a ubytovat jich 12.

Webové stránky: https://www.rekovice.cz/

Villa 603

Jestli hledáte místo pro svatbu se skutečně tradiční atmosférou, tady jste správně. Majitelé při rekonstrukci původního stavení dbali na každý detail, včetně dobového nábytku a vybavení. Celé místo tak skutečně působí jako návrat do dávné minulosti (při zachování veškerého komfortu pro hosty).

Skvělá je i lokace. Villu 603 najdete uprostřed nádherných Beskyd, na okraji města Příbor. Součástí vily je svatební stodola, kde se může odehrát párty, vinný sklep, venkovní zastřešená terasa a v neposlední řádě venkovní tradiční koupací sud.

Villa 603 je vzhledem ke své velikosti vhodná pro menší svatby, ideálně 20 až 40 hostů, maximálně 50. Ubytovat se zde může 16 osob v 7 pokojích. Co se týče ostatních služeb, vše kromě ubytování je ve vlastní režii.

Webové stránky: https://www.villa603.cz/

Závěr

Doufám, že vám tento seznam pomohl s výběrem místa pro vaši svatbu. Všechna uvedená svatební místa jsou velmi populární, takže pokud vás některé zaujalo, neváhejte s rezervací.

A pokud hledáte svatebního fotografa, rád vám na jednom z těchto míst (nebo i někde jinde) svatbu nafotím. Stačí mi napsat. Budu se těšit.

Mimochodem, jestli zvažujete svatbu mimo Moravu, sepsal jsem seznam nejlepších míst v Čechách.